Zahradní čtvrť Čeřovka je mistrovským urbanistickým dílem Čeňka Musila. Avšak tak jak bylo běžné i v jiných městech, kde probíhala výstavba podobných kolonií, jednotlivé domy projektovali vedle Musila i další architekti. V Jičíně to byli například Josef Resl, Karel Vorel, Vladimír Studený, František Šikola nebo třeba pražský projektant Karel Pavlišta.
Čtvrť se začala rozrůstat v roce 1927. Čeněk Musil je autorem plánů typizovaných rodinných domů či dvojdomů vytvořených pro Stavební družstvo dělnických a rodinných domků pro Jičín a okolí, ale i několika individuálně pojatých staveb. Jednou z nich je budova financovaná Boženou Tomkovou a Elsou Collinovou. Nejzajímavější je samotné umístění vily uprostřed zahrady. Společně s půlkruhově zakončeným schodištním traktem v severozápadní fasádě, který ještě v rámci Čeřovky uvidíme, na první pohled upoutají terasy a zimní zahrada, díky nimž ale i díky vnitřní dispozici působí tato stavba více než jiné domy jako vila.
Fasády ozvláštněné podle funkce jednotlivých místností variovanou rytmizací klasických okenních forem s ostěním z režného zdiva, nautickými okénky a pískovcovým soklem ukrývají reprezentativní prostory v přízemí a obytné v prvním patře.
- Jaroslav Mencl, Historická topografie města Jičína: dějiny Jičína (část II) , Jičín 1948–1949, s. 390